На яких малокваліфікованих професіях в Швейцарії найчастіше зайняті мігранти? Офіційна статистика Держсекретаріату в справах міграції назвала 10 професій, у яких швейцарців найчастіше витісняють іноземці.

88 професій з підвищеним складом іноземців

Не зважаючи на те, що загальне безробіття в Швейцарії – за офіційною версією – невисоке (приблизно 3,3 відсотки), пошук роботи в окремих галузях для швейцарців все частіше викликає ускладнення.

Особливо мова йде про ті професії, в яких рівень безробіття складає понад п’ять відсотків. Якщо ви подумали, що усі робочі місця в них зайняті самими швейцарцями – дозвольте переконати вас у зворотному.

Державний секретаріат з питань міграції проаналізував 88 професій, у яких спостерігається безробіття понад п’ять відсотків. Згідно з оприлюдненими даними, за 2016 рік 59 515 мігрантів змогли працевлаштуватися в одній з цих 88 галузей. Даний показник складає 47 відсотків від абсолютного показника 125 800 осіб.

Інакше кажучи, замість того, аби найняти когось з безробітних із самої Конфедерації, компанії в кожному другому випадку віддають перевагу приїжджому.

Які професії користуються найбільшою популярністю серед мігрантів?

Протягом 2016 року близько 1 600 мігратнів змогли отримати роботу водія в Швейцарії. Рівень безробіття в цій трудовій галузі нараховує 5,2 відсотки, що ставить її на 10 місце.

Понад 1 789 іноземців працевлаштувались адміністративними асистентами в науково-дослідній галузі Швейцарії. Загалом, рівень безробіття у цій галузі був зафіксований на позначці 5,1 відсотки (9 місце).

Роботу домоправителя, двірника або прибиральника змогли отримати понад 2 350 іноземців. У цій галузі рівень безробіття склав п’ять відсотків (8 місце).

На 7 місці опинилась галузь продажів: протягом 2016 року продавецм змогли працевлаштуватися понад 2 365 іноземних мігрантів. У цій галузі безробіття було зафіксоване на рівні 5,7 відсотків.

На 6 місці опинилась посада ремонтника: таку роботу отримало понад 2 600 іноземців. Загалом в цій галузі рівень безробіття склав 5,4 відсотки.

5 місце посіла галузь домашнього господарства: протягом 2016 року 3 200 мігрантів змогли отримати роботу в цій галузі. Рівень безробіття було зафіксовано на позначці 6,3 відсотки.

На 4 місці опинилась посада будівельника: за такою спеціальністю змогло працевлаштуватись понад 6 тисяч мігрантів. У цій галузі рівень безробіття сягнув рекордної позначки у порівнянні з усіма представленими в першій десятці професіями – 18 відсотків.

“Бронзове” 3 місце отримала сільськогосподарська галузь Альпійської республіки: протягом 2016 року в цій галузі змогли працевлаштуватись понад 8 100 мігрантів. Рівень безробіття склав 9,6 відсотків.

На 2 місці опинився кухарський персонал Швейцарії – таку посаду змогли отримати понад 8 300 мігратнів. Рівень безробіття в цій трудовій галузі було зафіксовано на позначці у 9 відсотків.

Протягом 2016 року найпопулярнішою професією серед мігрантів у Швейцарії опинилась робота обслуговуючим персоналом: тут працевлаштувались понад 9 тисяч іноземців. Рівень безробіття серед місцевого населення склав 10,5 відсотків. В абсолютних цифрах у цій галузі було зафіксовано приблизно 5 400 безробітних.

Джерело: СвітUA