2 лютого в Києві відбулася офіційна презентація проекту “Підтримка управління міграцією та притулком в Україні”, який впроваджує Міжнародна організація з міграції (МОМ).  Проект, розрахований на три роки, має загальний бюджет 27,2 мільйонів євро і передбачає створення інтегрованої інформаційної системи управління міграційними процесами, здійснення моніторингу міграційної динаміки та подальшу підтримку реформування українських органів державної влади, відповідальних за питання міграції, повідомили у Департаменті комунікації МВС України.

Участь у заходах взяли голова Представництва ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі, заступник міністра внутрішніх справ України з питань євроінтеграції Анастасія Дєєва, голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі, голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк та директор Департаменту охорони державного кордону Адміністрації Держприкордонслужби Анатолій Махнюк.

“Це найбільший із усіх проектів ЄС у сфері міграції, що коли-небудь реалізовувалися у країнах Східного Партнерства. Ми надамо 27,2 мільйона євро у наступні три роки для впровадження проекту управління міграційними процесами та притулком в Україні”, – зазначив Голова Представництва ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі.

“Дуже вдячні МВС України за активну участь у реалізації проекту та міжсекторальну координацію”, – зазначив голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі. Він також зауважив, що міграційний менеджмент, який незабаром буде запроваджено в Україні, не поступатиметься європейським і американським аналогам.

Проект допоможе Міністерству внутрішніх справ, Державній міграційній службі та Державній прикордонній службі швидше та ефективніше надавати послуги прикордонного контролю громадянам України та іноземцям. “Захист прав кожного громадянина України, його персональних даних, захист українських кордонів та надання якісного міграційного сервісу є дуже актуальним і важливим. Цей проект стане кроком вперед для забезпечення системи безпеки громадян”, – додала заступник міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва.

Під час виконання заходів проекту українському прикордонному відомству буде передано серверне обладнання для облаштування пунктів пропуску. Це допоможе суттєво пришвидшити процес паспортного контролю та скоротити час перебування громадян у пунктах пропуску. Також буде залучено експертів із протидії корупції, права, інформаційних технологій і менеджменту. Унаслідок комплексного аналізу робочих процесів у сфері міграції підготують рекомендації щодо реорганізації цих процесів задля підвищення ефективності, а також вдосконалення інституційних структур і розробки інтегрованої інформаційної системи управління міграційними процесами.

Як зазначив директор Департаменту охорони державного кордону Адміністрації Держприкордонслужби Анатолій Махнюк, реалізація проекту сприятиме міжвідомчій взаємодії і дозволить наблизити національну систему управління міграцією до найкращих європейських і міжнародних.

Джерело: Censor.net