Польща не закривала кордонів для трудових мігрантів, але в’їхати в країну можна було за однієї умови. Про це розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

«Польща як країна, куди їхали, їдуть і, напевно, будуть їхати українці, кордони не закривала навіть під час карантину. Якщо у людей є привід для знаходження на території Польщі, тобто це може бути робоча віза, запрошення від роботодавця або карта поляка, ці люди могли заїжджати в Польщу без всяких перешкод, але за однієї умови – обов’язковий двотижневий карантин. На кордоні люди повинні були вказати, де саме вони будуть проходити цей карантин, в деяких випадках люди встановлювали собі на смартфон додаток, який дозволяв відстежувати, де саме знаходиться людина», – розповів Василь Воскобойник.

Експерт уточнив, що такий спеціальний додаток розробили саме в Польщі.

«Так, це поляки розробили. Це робиться для того, щоб люди проходили саме карантинні заходи, тому що ніхто не хоче, щоб поширювалася ця епідемія, але при цьому всім катастрофічно не вистачає робочих місць. Я зустрічав інформацію, що Польща розраховувала, що до кінця травня туди повинні були приїхати майже 480 тисяч українців. Це велика цифра. У зв’язку з карантинними заходами і відсутністю транспортного сполучення, ця кількість не може виїхати. Ми робимо відповідний висновок, що як тільки транспорт запрацює, у нас почнеться хвиля трудової міграції», – сказав Василь Воскобойник.

Експерт оцінив дії українського уряду по відношенню до трудових мігрантів.

«Окремо хочу відзначити, що уряд мав загасити хвилю паніки. Насправді тих, хто хотів летіти, там, де організовувалися чартери, потрібно було відпускати. Уряду потрібно було сказати, що якщо ви бажаєте працювати, то у вас така можливість буде. Насправді сталося все навпаки. Зараз у нас хвиля недовіри до уряду. Люди панікують. Утримати українців в країні можна двома шляхами. Перший шлях – це економічне зростання, підвищення рівня життя і зарплат. Швидше за все, це неможливо. Є другий варіант – примусово нікого не випускати. Це призведе до соціального вибуху, а потім будемо дивитися, чи довго протримається цей уряд», – резюмував Василь Воскобойник.

Джерело: ГолосUA