Мільйони українців, перетворившись в гастарбайтерів, щорічно заробляють мільярди доларів, які потім підживлюють хвору вітчизняну економіку. Та так, що гастарбайтери в результаті стали головними інвесторами України!

За даними Нацбанку, за минулих півроку всі закордонні інвестори перерахували в Україну до 800 мільйонів доларів. А наші заробітчани за ці ж півроку (за даними все того ж Нацбанку) тільки офіційно перевели в Україну з-за кордону 3,77 мільярда доларів! Таким чином, гастарбайтери інвестували в країну в 4,7 рази більше, ніж всі наші західні спонсори.
За найбільш обережними прогнозами авторитетної Міжнародної організації з міграції, це лише 60% валюти, що ввозиться в країну гастарбайтерами, а 40% її вони ще ввозять неофіційно (у кишені). У будь-якому випадку до кінця нинішнього року наші заробітчани ввезуть в країну близько шести з половиною мільярдів доларів. Чи не виходить таким чином, що тільки зароблена українськими гастарбайтерами валюта та ще особисті заощадження громадян країни утримують зараз курс гривні та й країну від катастрофічного дефолту?
Станом на 1 липня 2016 року, в п’яти районах Житомирської області (Брусилівському, Ємільчинському, Ружинському, Лугинському та Романівському) на одне вільне робоче місце претендують від 40 до 215 осіб. І працевлаштувати їх в першому півріччі цього року за допомогою держслужби зайнятості вдалося, на жаль, майже на тисячу менше, ніж в аналогічний період минулого року …
Багато молодих і найбільш працездатні жителі Житомирської області, що має давні родові та етнічні зв’язки з Польщею, їдуть на роботу саме туди (причому багато, виїхавши тимчасово, потім, влаштувавшись, забирають туди всю сім’ю). Втім, наші земляки працюють всюди — аж до Португалії і навіть за океаном. Їдуть навіть жінки передпенсійного віку, які вдома не мають ні найменшого шансу працевлаштуватися. Вони, хороші господині і кулінарки, доглядають за людьми похилого віку, немічними старими, у яких багаті діти. І не обов’язково в Італії, а, наприклад, і в … Москві.
Ось що про це розповідає 55-річна житомирянка Зінаїда М. «Звичайно, все моє московське життя обмежується квартирою і найближчими магазинами. А що поробиш — треба заробляти дітям, які отримують мінімалку. А мені в місяць платять 400 доларів — де я стільки зароблю в Житомирі?»
Дійсно, так звана середньомісячна номінальна зарплата в нашій області в січні-травні 2016 року за офіційною версією нібито склала 3597 гривень. Але це все одно за нинішнім курсом менше 150 американських доларів. Звичайно, наша літня землячка, виносячи горщики з-під московського паралітика, вважає, що їй дуже щастить … Але, на жаль, так було недовго: справа в тому, що так працювати зараз в Москві дозволено лише три місяці. Відновити роботу можна лише після такого ж терміну, а їй вже повідомили, коли вона вимушено повернулася до Житомира, що її «місце» швиденько зайняла така ж бідолаха з Чернігова …
Через жорстку політику по відношенню до українців в Росії, кількість наших гастарбайтерів там відчутно скоротилася. Хоча як і раніше туди охоче їдуть в основному буровики, зварювальники, авіабудівники, які заробляють по 2-3 тисячі доларів на місяць. Удома вони як і раніше не потрібні… Адже відповідні галузі в Україні ледь животіють: за даними Держстатистики, частка всього вітчизняного будівництва в ВВП країни в минулому році склала лише 2,2%, всієї добувної промисловості та розробки кар’єрів — 4,7 % …
Нагадаємо, гастарбайтери, як і раніше найбільше валюти везуть з Росії (1,1 млрд дол.), Далі по рейтингу США (0,5 млрд), Німеччина і Великобританія (по 0,2 млрд).
Джерело: Журнал Житомира