Ті, хто розповідає про конфлікт між Україною та Польщею, мають пам‘ятати про мільйони українських заробітчан, які працюють у РП. Поляки не ставляться до них вороже. Тож саме ці мігранти з часом стануть своєрідними послами між двома державами.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «В очі» висловив керівник Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Марек Сівець.

«Поляки не домінують над українцями. Якщо все ж трапляються антиукраїнські ексцеси на Східній Польщі та обезчещення «місць українців», у таких ситуаціях треба серйозно розбиратись. Я вважаю, що обидві сторони мають проявляти повагу до історії і культури», – сказав гість програми.

Він наголосив: люди, які розпалюють конфлікт між Польщею та Україною, повинні пам‘ятати про мільйони українських емігрантів, які заробляють гроші саме на території РП. Адже там до них не ставляться упереджено.

«Ті, хто дозволяє собі вголос говорити про непорозуміння, мають пам’ятати, що сьогоднішня Україна – це мільйон заробітчан. Вони мирно працюють у Польщі. Немає жодного ворожого ставлення, дурних коментарів. Це люди, які знайшли себе у польських реаліях. Вони колись будуть справжніми послами між Польщею і Україною», – підкреслив Марек Сівець.

Джерело: ZIK