Безробіття в Україні цього року зростатиме. Один із перспективних виходів з такої ситуації — виїзд на заробітки за кордон. Найпопулярніший напрямок — Польща. Там велика потреба в робочій силі, близька мова, заробітки від 10 до 24 тис. грн. Очікують, що 2015-го до Республіки Польща поїдуть майже півмільйона українських заробітчан.

Що потрібно для виїзду на роботу за кордон, розповідає директор Першої міжнародної рекрутингової компанії «Іст-Вест» Євген Захарченко, 42 роки.

Які документи необхідні, щоб виїхати за кордон?

— По-перше, закордонний паспорт. По-друге — віза або інший документ, що дає іноземцю право в’їжджати і перебувати на території Польщі. Крім цього, іноземець, який хоче в’їхати на територію Польщі, зобов’язаний обґрунтувати, чому він приїхав і де планує бути. Це можна підтвердити оригіналом запрошення, довідкою про навчання чи студентським квитком, довідкою з місця роботи, забронювавши місця в готелі та зворотним квитком. Необхідно мати документ про медичне страхування. Страховка має покривати витрати на суму 30 тисяч євро.

Скільки грошей брати з собою?

— Тим, хто їде на роботу по запрошенню, не треба звітувати про наявність грошей. Також таке підтвердження не потрібне тим, хто має «Карту поляка», карту постійного проживання, біженцям, доброчинцям, звільненим від цієї процедури міжнародними договорами або витрати яких зобов’язується покрити польська держава. Але українець, який з іншою метою в’їжджає до трьох днів на територію Польщі, повинен мати не менш як 300 злотих або еквівалент цієї суми в іноземній валюті на проживання, харчування, в’їзд та виїзд з країни. Якщо довше трьох днів, то треба мати гроші з розрахунку не менш як 100 злотих на день. Гроші можна везти готівкою у злотих, іншій валюті чи платіжною карткою.

На яких підставах прикордонна служба може відмовити у в’їзді до Польщі?

— Іноземець не представив достатньо до­кументів, що підтверджують мету перебування. Або має підроблений, перероблений проїзний документ, візу чи карту постійного проживання. Коли немає документа про медичне страхування. Якщо прострочена віза або недостатньо грошей для заявленої тривалості та цілей перебування в Польщі. Коли іноземець є офіційно небажаною особою або має проблеми в інших країнах Шенгену і його дані занесені до інформаційної системи.

Детальнішу інформацію можна дізнатися, звернувшись до нашої компанії.

GAZETA.UA