Прикордонна служба затримала в Варшаві 24-річного громадянина України, який підробляв дозволи на роботу для іноземців. Серед речей чоловіка прикордонники виявили підроблену печатку силезського воєводи. Українцю висунули звинувачення, йому загрожує до 8 років в’язниці.

«Затримання громадянина України має зв’язок зі справою, розкритою в кінці 2017 року, яка стосувалася злочинного угруповання, що виготовляло підроблені документи для перебування в Польщі іноземців», – заявив прес-секретар одного з відділів прикордонної служби Рафал Потоцький. Раніше звинувачення в підробці документів були висунуті двом полякам і чотирьом українцям.

«Махінація шахраїв полягала в наступному. Власники фірм, які в дійсності не вели ніякої підприємницької діяльністі, реєстрували в центрах зайнятості свідоцтва про намір працевлаштувати іноземців. На основі цих свідчень громадяни України, Росії, Білорусі та Узбекистану отримували в консульствах візи і в’їжджали до Польщі. При цьому іноземці в Польщі не приступали до роботи, а використовували візи в інших цілях. Протягом майже 2 років фірми зареєстрували таким чином майже 700 осіб», – пояснив Потоцький.

Джерело: Радіо Польща