Про це заявив директор польської компанії з працевлаштування іноземців EastWestLink Анджей Коркус, коментуючи Укрінформу інформацію про збільшення кількості в першому кварталі цього року внесків з боку українців на отримання дозволу на проживання в Польщі.

“Якщо польським установам вдасться спростити процедури та скоротити терміни розгляду внесків на дозвіл на проживання, кількість іноземців, які обрали саме такий шлях легалізації свого перебування у Польщі, значно зросте”, – висловив думку Коркус.

За його словами, збільшення кількості внесків на отримання дозволів на проживання є “оптимістичним сигналом” для Польщі, який підтверджує, що Польща все частіше стає “цільовою країною трудової еміграції з України, а не першою зупинкою в дорозі на Захід”.

Як повідомило Управління з питань іноземців РП, у першому кварталі 2018 року понад 50 тисяч іноземців зробили внески на отримання дозволу на проживання в Польщі. Це на майже 11% більше, ніж в аналогічний період 2017 року. Найчастіше дозвіл на проживання в Польщі хочуть здобути громадяни України (63%), а найбільше число внесків стосується тимчасового проживання (89%).

Як зауважив Коркус, намагання іноземців отримати дозвіл на перебування в Польщі — це довготривалий і трудомісткий процес, який інколи вимагає декількох відвідин відділів Управління з питань іноземців, донесення великої кількості додаткових документів, а час очікування на рішення сьогодні може тривати навіть до року. Водночас, ця статистика свідчить, що іноземців, які хочуть оселитися в Польщі, не лякають ані клопіткі процедури, ані тривалий час очікування на рішення польських органів влади.

Заступник міністра інвестицій та регіонального розвитку Польщі Павел Хоронжий нещодавно в інтерв’ю польським ЗМІ повідомив, що незабаром міністерство праці Польщі запропонує пакет рішень, метою яких буде спрощення процедури працевлаштування для іноземців, зокрема, у контексті скорочення часу на отримання дозволу на працю від відповідних органів у Польщі.

За різними підрахунками, в Польщі зараз перебуває близько мільйона українців.

Джерело: Укрінформ