03689, Україна, м Київ, вул. Солом'янська, 5, оф. 210/2

УКРАЇНСЬКІ ТРУДОВІ МІГРАНТИ СТАЛИ ПЕРЕВОЗИТИ В ПОЛЬЩУ СІМ’Ї

Українські заробітчани, які працюють в Польщі, не бажають повертатися на Батьківщину та намагаються забрати до себе як мінімум одного члена сім’ї. Тому потік коштів, які мігранти перераховують в Україну, суттєво зменшиться. Про це заявляє Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal з посиланням на дослідження Національного банку Польщі.

За останні п’ять років відсоток іммігрантів з України, які заявили про своє бажання залишитися в Польщі на більш тривалий або навіть постійний термін, значно збільшився. Більше половини іммігрантів в Польщі прагнуть перевести як мінімум одного члена сім’ї. Згідно з даними Нацбанку Польщі в 2015 році, більшість українців (80%) планували своє перебування в Польщі терміном до одного року. Однак в 2020 році більшість (52%) планує залишитися на термін більше 3 років.

Аналітичний центр Gremi Personal так само відзначає в своїх соціологічних дослідженнях стрімке зростання попиту на вакансії для сімейних пар. За даними соцдослідження Gremi Personal, близько 15% респондентів планують переїжджати до Польщі з сім’ями. При цьому кожен третій українець (31%), який працює в Польщі, має плани, пов’язані з асиміляцією: отримання дозволу на постійне проживання/громадянство, перевезення сім’ї, придбання нерухомості або відкриття бізнесу.

«Ситуація нагадує тенденцію з польськими мігрантами в Західну Європу після вступу Польщі до Європейського Союзу. Поки човникова міграція все ще була активною, але з роками частка поляків, які бажають залишитися за кордоном (особливо в Британії) на більш тривалий термін, стрімко збільшувалася», – зазначив генеральний директор Gremi Personal Томаш Богдевич. На його думку, якщо українці зважаться на постійний переїзд з сім’єю і пройдуть всі офіційні процедури, дуже малоймовірно, що вони повернуться на Батьківщину.

«Соціальний пакет» від польського уряду мотивує українців, які мають ВНЖ в Польщі з доступом до ринку праці, залишитися там на тривалий термін і перевезти до себе родину. З 2019 року українці можуть щомісяця отримувати 500 злотих (близько 3 600 грн). допомоги на кожну дитину в рамках програми «Сім’я 500+». Щорічно до нового навчального року українські сім’ї можуть розраховувати на 300 злотих на дитину-школяра за програмою «Добрий старт 300+» для збору в школу. Крім того, з 1 серпня 2020 року для українців доступний туристичний бон, покликаний підтримати сімейний відпочинок і внутрішній туризм в Польщі в зв’язку з пандемією. Також польський уряд підтримує незаможні українські сім’ї харчовими наборами до свят, виплатами соціальних стипендії для студентів з сімей з невисоким доходом, а ті українці, які працюють в Польщі офіційно, у подальшому можуть розраховувати на польську пенсію.

Джерело: Дивись info