В середньому на день маємо близько 60 тисяч вакансій, правда навантаження на одну вакансію на сьогодні – 7 безробітних. Сайти пошуку роботи рясніють вакансіями. Середня зарплата близько 12 тисяч гривень. Але згодом ця цифра може різко зменшитись, застерігають експерти.
Олена Куцаконь, керівник відділу рекрутингу:
- Кандидаты искусственно намеренно занижают зарплатные ожидания на 10-15%, что на их взгляд делает их более конкурентными перед другими кандидатами.
Найбільший попит зараз на так звані “блакитні комірці”, – кажуть у Центрі зайнятості.
Олена Мельник, заступник директора Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості:
- Є попит і на “білі комірці” і на управлінський персонал, але найбільш затребувані працівники – з інструментом, робітники обслуговування транспортного устаткування, водії. Сфера торгівлі потребує обслуговуючого персоналу – найпростіші професії, оскільки Україна є аграрною країною. Літній сезон дався взнаки, була кількість збільшена запитів на працівників сільського господарства.
А от в приватних агенціях, зазвичай шукають управлінців.
Олена Куцаконь, керівник відділу рекрутингу:
- Чаще всего к нам поступают запросы на финансовые специальности – это финансовые аналитики, бухгалтера, главные бухгалтера, аудиторы, сейчас в спросе так же кризис менеджеры. Далее – это специалисты по продажам, это первая необходимость в компании.
Чекають фахівців з України, і за кордоном. Проте там все впирається у знання мови.
Василь Воскобойник, президент Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування:
- Потрібні всі: маркетологи, економісти, фізики, лікарі, але саме велике питання – потрібно знати місцеву мову на досить великому рівні, потрібно підтверджувати свій фах, доводити спроможність працювати.
І хоча епідемія коронавірусу суттєво змінила правила гри на ринку праці, незмінним залишається одне: на дистанційну роботу попиту майже не має. Ані серед роботодавців, ані серед кандидатів.
Джерело: Подробности