03689, Україна, м Київ, вул. Солом'янська, 5, оф. 210/2

АФЕРИСТИ ПІДРОБЛЯЮТЬ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОХОЧИХ УНИКНУТИ ОБСЕРВАЦІЇ

“Унікальна пропозиція! Виготовляємо повний пакет документів для виїзду до Польщі. Документи – без обов’язкового проходження обсервації”, – на таке оголошення натрапляю у соцмережі. Наразі в сусідній країні діє обов’язкова 10-денна самоізоляція, від якої звільняють лише окремі категорії громадян – дипломатів, спортсменів, науковців, водіїв тощо. Що ж пропонують шахраї?

Звертаюсь до автора оголошення. Кажу, мовляв, чоловік за тиждень їхатиме на роботу власним авто, не хоче проходити обсервацію. Через пів години мені телефонують. “Ми робимо повний пакет документів із дозволами про співпрацю, контрактами з українською і польською фірмами, витягами – коштує дві тисячі гривень”, – пояснює чоловік, що назвався Михайлом.  – Я наймаю вашого чоловіка на роботу, роблю йому документи водія-міжнародника і прописую, що він має привезти мені товар з Європи. Ви, звісно ж, нічого не везете. З цими документами він без проблем в’їжджає на територію Польщі й не відбуває домашнього карантину – документами можна скористатись один раз. Гарантія – 90%. Якщо не проїде – поверну гроші.Изменить Изменить дату и время

Михайло запевняє, що в нього все офіційно – українська та польська фірми легальні, сплачують податки. “В нас із поляком налагоджена співпраця з виготовлення таких документів. Він за це гроші отримує, все – по чєснаку”, – каже чоловік. Михайло запевнив, що зробив уже “масу таких документів”. “Беручи участь у такій схемі, людина обманює польську систему охорони здоров’я, адже республіка чітко прописала правила перетину кордону та в’їзду без обсервації”, – каже Василь Воскобійник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування. – Якщо ви платите кошти за такі папери, то стаєте співучасником злочину.

Спіймати особу на такому шахрайстві, кажуть прикордонники, непросто. “Відслідкувати такі випадки спекуляцій ми можемо лише з правоохоронними органами, коли є повідомлення про ймовірне шахрайство”, – каже Андрій Демченко, помічник голови Державної прикордонної служби України. Спіймати особу на такому шахрайстві, кажуть прикордонники, непросто. “Відслідкувати такі випадки спекуляцій ми можемо лише з правоохоронними органами, коли є повідомлення про ймовірне шахрайство”, – каже Андрій Демченко, помічник голови Державної прикордонної служби України. “Навіть якщо на кордоні шахрая не впіймають, цілком можливо, що це зроблять уже в Польщі -останнім часом там надто ретельно пильнують українських заробітчан”, – додає Василь Воскобійник.  – За порушення карантинних умов загрожує до 3-х років депортації та 30 тисяч злотих штрафу.

Джерело: Експрес