03689, Україна, м Київ, вул. Солом'янська, 5, оф. 210/2

БІЛОРУСИ МОЖУТЬ СКЛАСТИ КОНКУРЕНЦІЮ УКРАЇНЦЯМ У ПОЛЬЩІ

Роботу у Польщі частіше стали шукати білоруси. Це переважно менеджери середньої ланки, які хочуть працювати за фахом, свідчать дані компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

“Якщо ситуація в Білорусі складатиметься катастрофічно, можна очікувати припливу до Польщі декількох сотень тисяч трудових мігрантів. Вони можуть створити конкуренцію українцям. Водночас Польща, яка навіть карантинну кризу проходить легше за інші країни Єврозони, має постійний брак робочої сили. На сьогодні там працює близько 1,5-2 мільйони трудових мігрантів із України. Щоб задовільнити потреби у людських ресурсах, потрібно залучити 5 мільйонів. Тому білоруси суттєво не вплинуть на умови праці та заробітну плату”, – розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

За його словами, у Польщі можна швидко знайти легальну роботу. Згодом білоруси, так само як і українці, будуть намагатися працевлаштуватися в інших європейських країнах.

“Українці шукають, де можна заробляти більше. В умовах, коли абсолютна більшість не знає польської мови та не може підтвердити рівень своєї освіти, доводиться виконувати низькокваліфіковану роботу. Вона не потребує спеціальних навичок”, – говорить Воскобойник. Найчастіше у Польщі роботу шукають чоловіки віком 35- 45 років, які мають сім’ї.

“Утримувати родину на зарплату 5-7 тисяч гривень важко. Українцю вигідніше їхати на 3-6 місяців на роботу до Польщі на зарплату 30 тисяч гривень. Потім повертатися додому і проводити зі своїми близькими півроку. Незабаром рівень трудової міграції українців зросте. Багато людей втратили робочу через коронакризу”, – пояснює експерт.

Крім Польщі, українці активно шукають роботу у Чехії, Словаччині, Угорщині, країнах Балтії. Але переважно розглядають їх як тимчасове місце перебування та заробітку.

Джерело: Gazeta.ua