03689, Україна, м Київ, вул. Солом'янська, 5, оф. 210/2

ЕКСПЕРТ ПОКАЗАВ ВСІ ПЛЮСИ І МІНУСИ РОБОТИ В ПОЛЬЩІ ТА КИЄВІ

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник розповів, чому українці їдуть на заробітки за кордон.  Він зазначив, що їхати на роботу до Києва занадто дорого. Якщо на переїзд в Польщу українці витрачають мінімум 5 тисяч гривень, то переїзд до Києва обійдеться мінімум в 20 тисяч гривень.

«Давайте просто порахуємо, скільки людина повинна викласти грошей, щоб поїхати працювати в Польщу і приїхати працювати до Києва. Якщо людина знаходить роботу в Києві, то їй треба знайти тут житло. Квартира в столиці коштує від 7-7,5 тисяч гривень на місяць. Треба заплатити відразу за два місяці. Тобто витрати відразу складають 15 тисяч гривень. Крім того, потрібні гроші, щоб дожити до першої заробітної плати. Нехай це буде 5 тисяч гривень. Тоді витрати пересічного українця, якщо він переїжджає до Києва, складуть 20 тисяч гривень», – розповів президент асоціації.

Він також звернув увагу на те, що легальне працевлаштування в Польщі через профільні фірми зараз є безкоштовним. «Що потрібно, щоб поїхати на роботу до Польщі? 1000 гривень на квиток. У компаніях, які займаються легальним працевлаштуванням, працевлаштування безкоштовне. Треба мати з собою 500 злотих – 3,5 тисячі гривень – для того, щоб дожити до першої заробітної плати. Тому витрати людини, яка поїде до Польщі, складуть від 3,5 до 5 тисяч гривень», – зазначив Василь Воскобойник.

Експерт підкреслив, що українцям просто не вигідно працювати в столиці. Польщі віддають перевагу, тому що переїхати в країну набагато дешевше і простіше влаштуватися на новому місці.

Нагадаємо, за 2020 рік понад одинадцять мільйонів українських громадян встигло зробити поїздки за кордон. За даними Державної прикордонної служби України, найчастіше громадяни України виїжджали до Польщі (близько чотирьох мільйонів чоловік). Також до Угорщині поїхало 1,64 мільйона українців. Ще понад мільйон громадян здійснили поїздку в Російську Федерацію.

Джерело: Хвиля