03689, Україна, м Київ, вул. Солом'янська, 5, оф. 210/2

КАРАНТИН І ЗАРОБІТЧАНИ: ЕКСПЕРТ ОЗВУЧИВ НЕСПОДІВАНІ ДАНІ

Українці продовжують виїжджати на заробітки за кордон, попри карантинні обмеження. Про це розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

“Карантин фактично не вплинув на українську трудову міграцію. Про це свідчать грошові перекази трудових мігрантів, які у вересні навіть зросли, а в цілому за підсумками року не зменшилися, якщо порівнювати з минулим роком. З одного боку, люди бояться їхати працювати за кордон і заразитися, з іншого боку — треба їсти, годувати свої сім’ї, і тому все-таки люди відправляються в дорогу”, — сказав він.
Експерт назвав країни, в яких працюють українці.

“Що стосується грошей, які заходять із США – це люди, які, швидше за все, працюють там дистанційно, це айтішники. Масової трудової міграції до США не існує. Якщо говорити про Фінляндію, то загальна кількість українців, яка там працює протягом року, навряд чи перевищує 10-15 тисяч осіб.

В інших країнах Європи потреба в трудових мігрантах досить висока, оскільки там демографічна криза. Й загальна кількість українців, які працюють за кордоном, за різними оцінками – 3-5 млн осіб, а загальна кількість населення Європейської спільноти — 530 млн. Тобто загальна кількість українців там не перевищує 1%, нас дуже мало, і вони запрошують людей, зокрема й з інших країн. А так — українці потрібні, населення Європи старіє, і не вистачає просто звичайних працівників”, — сказав він.

Джерело: Україна-24