“Число людей, які живуть за межами своїх країн походження або громадянства, у 2020 році досягло 281 мільйона у порівнянні з 173 мільйонами у 2000 році і 221 мільйонами у 2010 році”, – повідомляється у звіті.
За даними ООН, дві третини всіх мігрантів проживають лише в 20 країнах: тільки в США їх 51 мільйон, Німеччина посідає друге місце з 16 мільйонами, серед яких багато мігрантів з інших європейських країн. Наступними за кількістю мігрантів у неформальному рейтингу йдуть Саудівська Аравія (16 мільйонів), Росія (12 мільйонів) і Великобританія (9 мільйонів).
Рейтинг країн з найбільшими діаспорами очолила Індія. Понад 18 мільйонів індійців у 2020 році проживали за межами своєї країни. Найбільша кількість міжнародних мігрантів у 2020 році була зареєстрована в країнах Європи – 87 мільйонів. Майже половина міжнародних мігрантів проживає в регіоні свого походження, причому на Європу припадає найбільша частка внутрішньорегіональної міграції. Сімдесят відсотків мігрантів, що народилися в Європі, живуть в іншій європейській країні.
У доповіді йдеться, що біженці складають близько 12 відсотків усіх міжнародних мігрантів, причому близько 80 відсотків з них перебувають у країнах з низьким і середнім рівнем доходу.
Джерело: DW