03689, Україна, м Київ, вул. Солом'янська, 5, оф. 210/2

ПЕРЕТИН КОРДОНУ В УМОВАХ ОБМЕЖЕНЬ. ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ?

Для багатьох українців важливо знати та розуміти як виглядає ситуація на кордоні України та Польщі. Польща вже ввела суворі обмеження по всій території республіки. Уже з цих вихідних в Україні набирає чинності «карантин вихідного дня». Як ці заходи вплинуть на роботу прикордонних служб?

Авіа рейси. На сьогодні Польща скоротила перелік країн, авіасполучення з якими повністю заборонені. У цей список входять такі країни: Боснія та Герцеговина, Чорногорія, Грузія, Йорданія, Аргентина, Вірменія, Коста-Ріка, Лівія, Північна Македонія, США (крім аеропортів на території штатів Іллінойс і Нью-Йорк). Як ми бачимо, України поки що немає в цьому списку. Однак, як і раніше внов прибулим громадянам України необхідно пройти обов’язкову 10 денну обсервацію. Для цього, стражу граничному необхідно надати адресу для проходження карантину. У разі якщо ви летите в Україну, вас так само чекає обов’язкова 14 денна обсервація. Звільняються від обов’язкового обсервації особи, які прибувають з країн в яких загальне зараження не перевищує загальну кількість захворювань в Україні, а також наявність у прибулого тесту на COVID-19 з негативним результатом актуальним останні 24 години.

Авто сполучення. Автомобільні пункти пропуску на україно-польському кордоні, так само працюють в штатному режимі. Як і в інших випадках, при перетині кордону польській стороні так само потрібно дати адресу для проходження обов’язкової обсервації. Важливо розуміти, що потрапити на територію Польщі можна тільки по актуальному запрошення на роботу. Передати посилку з України в Польщу, та у зворотному напрямку так само можливо. Важливо пам’ятати, що на кордоні вони будуть розкриті та перевірені на наявність заборонених речей. А отже, упаковувати посилки необхідно з урахуванням цієї обставини.

Джерело: Наша Польща