03689, Україна, м Київ, вул. Солом'янська, 5, оф. 210/2

ПОЛЬЩІ НЕМАЄ КИМ ЗАМІНИТИ ТРУДОВИХ МІГРАНТІВ З УКРАЇНИ

В останні роки Польща стала найбільшим в Європейському союзі імпортером іноземних працівників. У 2018 році Польща видала 635 000 дозволів на проживання, що становить п’яту частину всіх таких документів, виданих в ЄС. З 2014 року майже 2 мільйони українців зайняли вакансії в сільському господарстві, будівництві, виробництві та логістиці. Саме вони підтримували економіку Польщі. Відповідно до нового звіту Національного банку Польщі, збільшення потоку українських заробітчан до Польщі з 2013 по 2018 рік призвела до 13 % економічного зростання Польщі. Але пандемія оголила деякі проблеми управління міграцією в Польщі. Про це пише авторитетне міжнародне видання Foreign Policy.

Українських працівників, виявилося просто немає ким замінити. Частина вакансій на підприємствах закрили поляки, а також працівники з країн Азії. Однак агентства з працевлаштування неохоче залучають непальців, індійців і бангладешців через витрати й матеріально-технічні труднощі, пов’язані з приїздом працівників з таких віддалених країн.

«Ми довго чекаємо документи й крім того, є культурні та мовні відмінності, які ускладнюють контакт. Польща має шість консульств, які обслуговують близько 40 мільйонів українців, і тільки два в Індії, які обслуговують 1,5 мільярда осіб в Індії та в сусідніх Бангладеш та Непалі», – прокоментував виданню Томаш Богдевич, директор агентства з міжнародного працевлаштування Gremi Personal — і підкреслив, що багато українців хочуть приїхати на роботу в Польщу.

“Однак нинішня система в Польщі для громадян України, Білорусі та Молдови орієнтована в першу чергу на короткострокову роботу”, – зазначає Foreign Policy.

Потенційний вплив на підприємства, які залежать від короткострокової робочої сили, змусило уряд продовжити термін законного перебування для іноземців. «Польща повторює помилки програм німецьких гастарбайтерів в 1970-х роках, розглядаючи мігрантів як [тимчасову] працю», – стверджує видання. Тим часом, вже німецькі компанії починають залучати українських робітників, які здобули освіту і працюють в Польщі й це тривожний сигнал для Польщі. «Такі працівники надзвичайно цінні, і польський уряд повинен робити все можливе, щоб утримати їх в країні», – резюмується в матеріалі Foreign Policy.

Джерело: Наша Польща