Польська економіка вважається найстійкішою до кризи, пов’язаної з пандемією в Європейському Союзі, – пише газета «Puls Biznesu», цитуючи видання «Bloomberg». У статті наведено заяву голови Польського фонду розвитку Павела Бориса про те, що найбільше падіння вже за Польщею, і економіка починає виходити з кризи. За підрахунками ЄС, котрі наводить Польське радіо, цього року ВВП Польщі скоротиться на 4,3 відсотка і це буде найменший спад серед усіх країн Євроспільноти. «У другій половині квітня ми досягли дна економічної активності», – оцінив Павел Борис.

За його словами, це не означає, що травень і червень не будуть складними; голова Польського фонду розвитку прогнозує, що в другому кварталі цього року ВВП може впасти на 10-15 відсотків. На його думку, все вказує, що Польща долатиме кризу кілька місяців. Проте, «наслідки того, що зараз відбувається, ми відчуватимемо ще багато років». Кризу в польській економіці, пов’язану з епідемією коронавірусу, співрозмовник видання порівняв до літери «U», що означає різкий спад і певний – тривалий – період рецесії, без виразно найгіршого моменту цього стану, після чого починається поступове повернення до рівня економічної активності з-перед кризи.

Як пише «Bloomberg», Польський фонд розвитку займається розподілом частини державної допомоги, адресованої компаніям. За менш ніж два тижні передано 11,5 мільярда злотих для понад 56 тисяч підприємств, а незабаром це число може досягти 100 тисяч. Частково ці позики будуть погашені наступного року. Головний економіст банку ING Bank Śląski Рафал Бенецький сказав у виданні «Bloomberg», що польська економіка пов’язана з економікою країн єврозони, які купують понад половину польського експорту. У цих країнах прогнозується зниження ВВП на 8 відсотків, тому, на думку експерта, важко очікувати економічного зростання в Польщі. Рафал Бенецький згодний з думкою, що найгіршим для польської економіки буде другий квартал цього року – він прогнозує 9-відсоткове зниження ВВП у цей період. За словами економіста, «сам лише перерозподіл коштів не гарантує економічного зростання; крамниці відкриваються, проте люди неохоче витрачають гроші».

Джерело: Наша Польща