50 років — стільки має зайняти вирівняння  середніх зарплат у Польщі та ЄС, і це при тому, що вдасться втримати теперішню динаміку збільшення зарплат. Як повідомляє tvn24bis.pl, такі результати останнього дослідження проведеного консультативної компанії Grant Thornton. Польська економіка єдина в Європейському Союзі і одна з небагатьох у світі, котра в останні два десятиліття не зазнала рецесії. Завдяки цьому польський національний дохід постійно зростає. Ще у 2000 році середні зарплати в Польщі становили 23,5 % від середньоєвропейської, а вже у 2018 цей показник сягнув 35,5 %. За неповних два десятиліття різницю вдалося зменшити на 1/6 – наголошується в повідомленні компанії.

Ба більше, в останні роки процес переслідування багатших країн пришвидшився, а польські зарплати демонструють одну з найшвидших динамік збільшення в ЄС. “Середня динаміка останніх трьох років у Польщі становить 4,66 %, проти 2,59 % середнього показника в ЄС. Власне це дає підстави сподіватися, що в зарплатному рейтингу країна буде просуватися вперед і наздоганяти країни ЄС” – йдеться у рапорті дослідників. Але на все це потрібен час. А як зазначено в оновленому рапорті дослідження “Salary Catch Up Index” фірми Grant Thornton, якщо Польща втримає актуальну динаміку збільшення зарплат останніх трьох років, то середню зарплату ЄС зможе наздогнати через 50 років — тобто десь так у 2069 році.

Цікаво, що протягом останніх двох років Польща відіграла відстань у 8 років, оскільки в попередньому дослідженні, котре базувалося на даних за 2014-2016 роки, прогнозована дата вирівнення зарплат у Польщі та країнах ЄС називалася 2077 рік. Іще більше, а саме на 20 років скоротилася відстань між Польщею та Німеччиною — згідно з останнім дослідженням їхню середню зарплату поляки почнуть отримувати у 2057 році. У зведеннях Grant Thornton до уваги беруться дані Євростату за 2018 рік. Згідно з ними середня зарплата в Польщі тоді становила 1059 євро, а в Європейському Союзі — 2981 євро. Згідно з даними головного управління статистики Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) у четвертому кварталі 2018 року середня зарплата в Польщі становила 4863 зл брутто.

Джерело: Наша Польща