03689, Україна, м Київ, вул. Солом'янська, 5, оф. 210/2

РОБОТА В УКРАЇНІ: ЯКІ ПРОФЕСІЇ НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНІ

За останні 7 місяців кількість українців, які втратили роботу, зросла на понад пів мільйона. Такі дані державного центру зайнятості. Як коронавірус трансформував ринок праці і яких спеціалістів зараз шукають? У приватній агенції, через сайт з вакансіями, в державному центрі зайнятості чи за кордоном. Дедалі більше українців – у пошуках нової роботи. Утім знайти нове місце, на жаль, зможуть не всі. Адже на ринку праці попит перевищує пропозицію.

В середньому на день маємо близько 60 тисяч вакансій, правда навантаження на одну вакансію на сьогодні – 7 безробітних. Сайти пошуку роботи рясніють вакансіями. Середня зарплата близько 12 тисяч гривень. Але згодом ця цифра може різко зменшитись, застерігають експерти.

Олена Куцаконь, керівник відділу рекрутингу:

  • Кандидаты искусственно намеренно занижают зарплатные ожидания на 10-15%, что на их взгляд делает их более конкурентными перед другими кандидатами.

Найбільший попит зараз на так звані “блакитні комірці”, – кажуть у Центрі зайнятості.

Олена Мельник, заступник директора Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості:

  • Є попит і на “білі комірці” і на управлінський персонал, але найбільш затребувані працівники – з інструментом, робітники обслуговування транспортного устаткування, водії. Сфера торгівлі потребує обслуговуючого персоналу – найпростіші професії, оскільки Україна є аграрною країною. Літній сезон дався взнаки, була кількість збільшена запитів на працівників сільського господарства.

А от в приватних агенціях, зазвичай шукають управлінців.

Олена Куцаконь, керівник відділу рекрутингу:

  • Чаще всего к нам поступают запросы на финансовые специальности – это финансовые аналитики, бухгалтера, главные бухгалтера, аудиторы, сейчас в спросе так же кризис менеджеры. Далее – это специалисты по продажам, это первая необходимость в компании.

Чекають фахівців з України, і за кордоном. Проте там все впирається у знання мови.

Василь Воскобойник, президент Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування:

  • Потрібні всі: маркетологи, економісти, фізики, лікарі, але саме велике питання – потрібно знати місцеву мову на досить великому рівні, потрібно підтверджувати свій фах, доводити спроможність працювати.

І хоча епідемія коронавірусу суттєво змінила правила гри на ринку праці, незмінним залишається одне: на дистанційну роботу попиту майже не має. Ані серед роботодавців, ані серед кандидатів.

Джерело: Подробности