03689, Україна, м Київ, вул. Солом'янська, 5, оф. 210/2

УКРАЇНЦІ НЕ ХОЧУТЬ БУТИ ДЕШЕВОЮ РОБОЧОЮ СИЛОЮ В СЕБЕ ВДОМА

Василь Воскобойник застеріг про загрозу для української сфери охорони здоров’я через щедрі пропозиції Польщі для медиків. В Україні є робота, але є велике питання щодо того, скільки за неї платять грошей, і чи погоджуються українці бути дешевою робочою силою у себе на батьківщині.

Василь Воскобойник зауважив, що перший локдаун був дуже серйозним іспитом і для підприємців, і для економіки. Проте наступний тотальний карантин в Україні буде м’якшим, адже бізнес за півроку вже адаптувався до таких умов. “Трудова міграція, якщо порівнювати з минулим роком, особливо і не змінилася. Неможливо сказати, що всі поїхали за кордон, це неправда. Однак ті люди, які були задіяні постійно у процесі трудової міграції, так само виїжджають”, – сказав Василь Воскобойник.

Експерт зауважив, що у питанні виїзду медиків за кордон найбільша загроза іде від Польщі, бо ця країна пропонує медикам зарплату до 300 тисяч гривень, притім, що середня заробітна плата у сфері охорони здоров’я України становить лише 8 тисяч гривень. “Під час коронавірусу Польща зробила заробітні плати для польських лікарів на рівні Німеччини, щоб польські лікарі не їхали до Німеччини. І, скориставшись такою нагодою, вони запрошують українських лікарів до себе і пропонують їм такі самі заробітні плати, як і місцевим лікарям. Тобто це дійсно загрозлива ситуація для нашої системи охорони здоров’я”, – наголосив Василь Воскобойник.

Експерт додав, що найцікавіше почнеться навесні 2021 року, коли коронавірус почне відступати. Тоді, каже він, люди будуть змінювати свою сферу діяльності, а щоб українці не виїжджали на постійне місце проживання за кордон, у нашій країні необхідні реальні зміни.

Джерело: ZIK