03689, Україна, м Київ, вул. Солом'янська, 5, оф. 210/2

УКРАЇНЦІ СТАЛИ ОСТАННІМ РЕЗЕРВОМ РОБОЧОЇ СИЛИ ДЛЯ ЄС

Відомство соціального страхування Польщі заявило, що практично 75% іноземних працівників у країні – це українці. Відомо, що після введення карантину з 14 березня приблизно 220 тисяч українців повернулися на Батьківщину, побоюючись, що карантин не дозволять їм повернутися в свою країну. Однак, вже через два місяці, робітники з України знову стали повертатися до Польщі. Так, на сьогоднішній день, українців працює на польських підприємствах майже в 2 рази більше, ніж до карантину.

Експерти заявляють, що Польща, зробила досить серйозний крок для того, щоб перевести українську трудову міграцію вже в еміграції. Слід зазначити, що польський уряд намагається значно спростити процес отримання карт побуту в державі. Буде скасовано дуже багато бюрократичних бар’єрів, які заважали швидко отримувати ці карти. Таке рішення спричинить переклад української трудової міграції з циркуляційної до постійної.

Нагадаємо, що Україна в 2019 році стала найбільшим одержувачем грошових переказів в регіоні Європа та Центральна Азія. Таким чином Україна досягла нового рекордного показника 15,8 мільярда доларів. Такі дані в своїй доповіді опублікував Всесвітній банк. За даними банку, грошові перекази з-за кордону становлять близько 10,5% від ВВП України за 2019 рік.

Джерело: fbc.ua