03689, Україна, м Київ, вул. Солом'янська, 5, оф. 210/2

УКРАЇНСЬКА ТРУДОВА МІГРАЦІЯ ДО ПОЛЬЩІ ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ НА ДОВГОТРИВАЛУ

До кінця року на теренах Польщі може бути півмільйона іноземців охочих зв’язати з цією країною своє життя на довший період. Ідеться про власників дозволів на проживання. Як показують дані котрі наводить сайт pulshr.pl, уже зараз у Польщі понад 450 тисяч іноземців мають дозвіл на проживання. Найчисельніша група іноземців у цій категорії це українці (237 тисяч карт побуту), білоруси (28 тис.), на третій сходинці, як це не дивно — німці (20,9 тисячі). Далі у цьому переліку знаходяться росіяни, громадяни В’єтнаму, Індії і Китаю. За першу половину року бажання на довше залишитися в Польщі виказало ще майже 22 тисячі громадян України.

Не так давно більшість українських працівників декларувала бажання приїхати до Польщі короткостроково, аби заробити гроші та повернутися до родини. Про це розповів експерт ринку праці Кшиштоф Інглот. За його словами, громадян України відлякував складний процес легалізації й довгий період отримання рішення в цій справі. Відтак українські працівники надавали перевагу працевлаштуванню на підставі “oświadczeniowej”. Як це не парадоксально, але коронавірус, на думку експерта, може збільшити кількість охочих отримати саме дозвіл на побут.

В опитуваннях українські працівники висловлюють занепокоєння тривожною ситуацією на сході України. Водночас, згідно з опитуванням фірми Rating Group, 60 відсотків наголосили на погіршенні економічної ситуації в Україні протягом останніх пів року. Має свій вплив і 14 денний обов’язковий карантин для українців у Польщі, що теж робить невигідною короткотермінову роботу, а відтак експерти твердять, що буде збільшуватися число охочих оселитися в Польщі на довше, ніж це дозволяє віза чи безвіз. Читайте також: Польський уряд запропонував підвищення мінімальної зарплатні на 2021 рік А доки (на завершення першого кварталу 2020 року) кількість іноземців, які мали на руках дозволи на проживання складала 450 тисяч. Більшість з них дозволяють тимчасове проживання, тобто на термін до 3 років — 267 тисяч. До того, 96 тисяч іноземців мають право постійного побуту, і ще 82 тисячі громадян ЄС з зареєстрованим місцем проживання у Польщі.

Вікова приналежність іноземців-власників карт побуту переконує експертів у високому потенціалові до розвитку — 58 відсотків з них не мають ще й 35 років, іще 38 відсотків належать до вікової групи 35-59 років, і лише 4 відсотки старші за них. З найбільшим бажанням вони оселяються в міських агломераціях — з великим ринком праці та популярними закладами вищої освіти. Найсильніше приваблює Варшава та її околиці — що четвертий іноземець з картою побуту оселився саме в мазовецькому воєводстві. Далі в рейтингу популярності воєводств розташувалися малопольське та великопольське, котрі притягли до себе 11 і 8 відсотків іноземців.

Джерело: Наша Польща