03689, Україна, м Київ, вул. Солом'янська, 5, оф. 210/2

УКРАЇНСЬКІ ТРУДОВІ МІГРАНТИ В ЕСТОНІЇ БУДУТЬ ПОКАРАНІ ЗА ПОРУШЕННЯ КАРАНТИНУ

В ході проведеної Департаментом здоров’я та Департаментом поліції і прикордонної охорони спільної перевірки з’ясувалося, що українці, які прилетіли 21 липня спецрейсом до Естонії, 46 раз порушили правила самоізоляції. Міністр внутрішніх справ Март Хельме вважає, що за це українці та їхні роботодавці повинні бути покарані за всією суворістю закону.

Умовою в’їзду українців в Естонію був обов’язок роботодавця організувати їх самоізоляцію, передає прес-служба Міністерства внутрішніх справ. Однак в ході перевірки з’ясувалося, що правила самоізоляції в різному вигляді були порушені. У тому числі були обґрунтовані підозри, що 17 осіб, яким слід було перебувати в самоізоляції, замість цього працювали.

“Це безвідповідальна поведінка, оскільки вона може принести підприємствам і всьому народу серйозної шкоди, якщо ми почнемо знову вводити обмеження. Covid-19 знову піднімає голову, і ми повинні робити все, щоб зменшити його поширення. Тому порушників правил самоізоляції слід притягнути до відповідальності”, – прокоментував міністр внутрішніх справ Март Хельме.

По відношенню до іноземців, які прибули до Естонії, Департамент поліції і прикордонної охорони за порушення правил самоізоляції може застосувати різні санкції.

“Можна вислати іноземця з Естонії, покарати роботодавця штрафом до 32 000 євро або почати кримінальну справу за поширення інфекційних хвороб. Держава не повинна толерантно ставитися до подібних порушень і безвідповідальної поведінки”, – підкреслив Хельме.

І Департамент поліції і прикордонної охорони вже почав діяти в цьому напрямку.

Є важелі впливу і у Департаменту здоров’я, який може призначити жителям Естонії і прибулим в країну іноземцям штраф до 9600 євро і почати справу про порушення правил карантину. “Чекаю, що Департамент здоров’я в цьому випадку буде діяти жорстко”, – зазначив міністр.

Джерело: ERR.ee