03689, Україна, м Київ, вул. Солом'янська, 5, оф. 210/2

ЯК ТРУДОВІ МІГРАНТИ РЯТУЮТЬ УКРАЇНУ: ДВА ГОЛОВНІ МОМЕНТИ

З січня до вересня 2020 року заробітчани переказали до України більше 8 млрд доларів і ця сума становить 8-9% від загального обсягу грошей в Україні. Крім того, краще виїжджати на роботу за кордон, ніж залишатися в Україні без засобів до існування.

Про це заявив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. “Давайте казати відверто: трудові емігранти пересилають до України приблизно 8-9% грошей від загального обсягу. Тобто 90% ми продукуємо самостійно. Казати, що ВВП нашої країни базується саме на трудових мігрантах, не можна”, – наголосив Воскобойнік.

Незважаючи на це, трудова міграція є корисним для України явищем. На думку експерта, краще виїжджати на роботу за кордон, аніж залишатися в Україні без засобів до існування.

“За оцінкою нашої асоціації, від 3 до 5 млн українців працюють за кордоном. Якщо казати відверто, то це такий клапан, який дозволяє з нашого казана спустити пару, коли люди можуть поїхати. Людина без роботи – це людина, яка опускається на соціальне дно, яка може робити якісь протиправні дії, аби дістати собі грошей. Тому я вважаю, що це доволі непогано. Краще нехай вони їдуть, аніж залишатимуться в Україні без грошей взагалі”, – резюмував Воскобойнік.

Джерело: Апостроф